Niemowlęta na start. Zawodnicy w pieluchach bili rekordy

Wygrała 11-miesięczna Brooke (fot. REUTERS/Mike Segar)

To był wyścig pełen śmiechu, falstartów i dzikiego wymachiwania butelkami. Dystans może nie był imponujący, bo zaledwie trzymetrowy, ale emocji nie brakowało. W Nowym Jorku odbył się doroczny wyścig Diaper Derby, czyli wyścig niemowlaków.

Bobasy na start! Wielki wyścig w raczkowaniu [WIDEO]

Czegoś tak uroczego jeszcze nie widzieliście! Nowojorczycy zorganizowali wyścig raczkujących niemowlaków. I choć dystans do pokonania był krótki bo...

zobacz więcej

Zasada była tylko jedna – nie wolno stanąć na nogi. Chociaż dla trzydziestki maluchów trzymanie się zasad wcale nie było proste. Na liniach bocznych – rodzice machający butelkami pełnymi mleka, pilotami od telewizora, dzwoniący kluczami. Wszystko po to, by zmusić potomków, może nie do biegu, a do raczkowania.

Podczas gdy maluchy na trzymetrowej macie nagle skręcały, wracały na linię startu czy po prostu zalewały się łzami, rodzice rywalizację traktowali zdecydowanie poważniej.

Tamara Cacchione swoją dziewięciomiesięczną córkę Mayę trenowała przy ścieżce dźwiękowej do filmu „Rocky”. Kim Mei z 10-miesięczym Hunterem trenowała w parku. Na wyścig przyniosła także „tajną broń” – pilota „którym nie wolno się bawić, a on zawsze próbuje”. Bezkonkurencyjna okazał się natomiast 11-miesięczna Brooke. – Ona po prostu lubi się sama przemieszczać – stwierdziła jej matka, Kristy Bender.

źródło:
Zobacz więcej