Psia terapia na mediolańskich lotniskach. Rozładują stres pasażera

Czworonogi, wśród nich border collie, pojawią się w zatłoczonych terminalach (fot. pixabay.com/825545)

Psia terapia to najnowsza propozycja dla pasażerów na dwóch mediolańskich lotniskach Malpensa i Linate. Specjalnie wytresowane czworonogi umilają pasażerom, głównie dzieciom, czas oczekiwania na lot. Zabawa z psami jest nie tylko lekarstwem na nudę, ale zmniejsza też stres.

Były już koty i psy. Przyszedł czas na alpakoterapię

Angelika i Dawid rozpoczęli swoją działalność od kupna dwóch alpak i jedynej dostępnej na rynku książki o ich hodowli. Jak mówią „to zwierzęta...

zobacz więcej

Zabawa z psem sprawia, że czas na lotnisku mija szybciej, a ci którzy boją się latać samolotem, odrywają się od przykrych myśli i zapominają o niepokoju. Takie były cele stowarzyszenia Zwierzęta Terapeutyczne, które tresuje psy do zadań specjalnych, takich jak opieka nad osobami chorymi, dziećmi i potrzebującymi pomocy oraz właśnie rozładowanie stresu.

Z dyrekcją wielkich lotnisk koło Mediolanu uzgodniono, że psy będą „zajmować się” pasażerami w okresach największego ruchu wyjazdowego, czyli w szczycie sezonu letniego, a także w czasie świąt i Nowego Roku.

Pojawią się w zatłoczonych terminalach

Czworonogi, wśród nich rasy border collie i pudel, razem z wolontariuszami stowarzyszenia pojawiają się rano w wyznaczonych dniach w zatłoczonych terminalach. Psy są przyjazne i bardzo lubią bawić się z dziećmi.

Dziennik „Corriere della Sera” przypomniał, że podobne inicjatywy odniosły wcześniej sukces na amerykańskich lotniskach.

źródło:

Zobacz więcej