Awantury o Puszczę Białowieską ciąg dalszy. Aktywista pobił leśnika

Aktywiści leśni nie godzą się na wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej (fot. PAP/ABACA)

Skandaliczne zdarzenie w Zakładzie Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Adrian Grzegorz, działacz Fundacji Las Naturalny napadł Jerzego Rosińskiego, dyrektora placówki – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Stanowcza decyzja UNESCO w sprawie Puszczy Białowieskiej

Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO przyjął w środę decyzję, w której wezwał polskie władze do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w...

zobacz więcej

Aktywista przyszedł do Zakładu i zażądał spotkania z dyrektorem. Nie spodobało mu się wezwanie do zapłaty wystawione dla niego za blokowanie sprzętu do pozyskiwania drewna w Puszczy Białowieskiej.

Grzegorz – jak relacjonuje dyrektor – był od początku agresywny – miał grozić leśnikowi i w końcu uderzył go w twarz, w efekcie czego Rosiński stracił przytomność. Świadkami zdarzenia byli zastępca dyrektora oraz pracownicy księgowości.

Napastnik usiłował zbiec, ale przedstawiciele placówki mu na to nie pozwolili. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, wylegitymowali i przesłuchali świadków zdarzenia.

Rosiński zapowiedział już, że będzie się starał, aby czyn został zakwalifikowany jako napaść na funkcjonariusza publicznego. Sprawą zajmie się sąd.

źródło:
Zobacz więcej