Kochanowska o protestujących na miesięcznicach: to sieroty po Okrągłym Stole

– Jak można szanować, czy brać poważnie ruch, gdzie zapleczem intelektualnym jest Lech Wałęsa, a zapleczem moralnym jest sutener – pan, który okrada swoje dzieci oraz kradnie składki na organizację. Tych ludzi nie można traktować poważnie – mówiła w programie „Bez retuszu”, w TVP Info Ewa Kochanowska. Wdowa po zmarłym w Smoleńsku Rzeczniku Praw Obywatelskich Januszu Kochanowskim komentowała zachowanie protestujących podczas miesięcznic smoleńskich.

87. miesięcznica smoleńska. Przeciwnicy zapowiedzieli kontrmanifestację

Z okazji 87. miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim miała miejsce modlitwa w intencji tragicznie zmarłego prezydenta profesora Lecha...

zobacz więcej

Ewa Kochanowska ostro skrytykowała „Obywateli RP”, którzy co miesiąc protestują w trakcie miesięcznic smoleńskich. – To są sieroty po Okrągłym Stole, służby, agenci SB, spersonifikowana listy Wildsteina, prowokatorzy i pożyteczni idioci – wskazywała.

Suchej nitki nie zostawiła też na Władysławie Frasyniuku, który stał się jednym z liderów protestów. – Wszyscy mają problem z Frasyniukiem, że legenda, że protestuje, że ma uwiarygodnić absolutnie poronioną manifestację. Przypomnę słowa klasyka SLD, Leszka Millera, który powiedział kiedyś, że mężczyznę ocenia się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. Te słowa znakomicie oddają, jak kończy pan Frasyniuk – podkreśliła wdowa po RPO.

– Było żenującym oglądać, jak rzuca się na ziemię jak rozwrzeszczany bachor i robi małpie, cierpiętnicze miny do kamer – dodała.

Według Ewy Kochanowskiej „Obywatelom RP” chodzi głównie o zaistnienie w mediach. – Ich kolejne zarzuty zbliżały się coraz bardziej do absurdu. Oni nie mogąc się przebić, podłączają się. Wykorzystują nasze marsze pamięci, żeby zaistnieć – przekonywała.

Według Ewy Kochanowskiej Obywatelom RP chodzi głównie o zaistnienie w mediach.

– Ich kolejne zarzuty zbliżały się coraz bardziej do absurdu. Oni nie mogąc się przebić, podłączają się. Wykorzystują nasze marsze pamięci, żeby zaistnieć – przekonywała.źródło:
Zobacz więcej