RAPORT

Pogarda

Napis „to jest nasz sąd” na fasadzie SN. Media prawicowe pytają: czyj?

Napis na fasadzie oburzył część internautów (fot. PAP/Jacek Turczyk)
Napis na fasadzie oburzył część internautów (fot. PAP/Jacek Turczyk)

Najnowsze

Popularne

Tysiące osób protestowały w niedzielę wieczorem przed budynkiem Sądu Najwyższego w Warszawie przeciw projektom reform wymiaru sprawiedliwości, które przygotowuje PiS. Na fasadzie budynku wyświetlono m.in. napis „to jest nasz sąd”, co oburzyło prawicowe media i internautów.

Protest przed Sądem Najwyższym. Uczestnicy stworzyli łańcuch światła

Tysiące osób protestowały w niedzielę wieczorem przed budynkiem Sądu Najwyższego w Warszawie przeciw projektom reform wymiaru sprawiedliwości –...

zobacz więcej

O sprawie napisał m.in. portal wpolityce.pl. Internauci – w tym publicyści i politycy – zwracali w mediach społecznościowych uwagę, że napis „to jest nasz sąd”, który został wyświetlony na fasadzie budynku, jest niefortunny, bo rodzi pytanie, czyj ma być sąd? Pojawiły się głosy, że ma to być sąd, należący do opozycji, bo to jej zwolennicy protestowali przed Sądem Najwyższym.

O co zatem chodziło z napisem? Wyjaśnić mogą to słowa organizatorów. Ci, podczas otwarcia zgromadzenia, podkreślili m.in., że „mamy ze sobą światło, dlatego że światło jest nadzieją i tym światłem będziemy się starać rozświetlić ten sąd, który jest za nami. Po to, żeby pokazać światu to, co się obecnie dzieje w Polsce, i żeby odpędzić to zło, które próbuje zniszczyć nasze sądownictwo i naszą demokrację”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej