33 osoby ranne w wypadku w madryckim wesołym miasteczku

W wesołym miasteczku w Madrycie doszło do zderzenia pociągów kolejki górskiej. 33 osoby zostały ranne, 27 trafiło do szpitala. Policja uspokaja, że obrażenia ofiar wypadku są lekkie; wśród rannych jest sześcioro dzieci.

Śmierć na żywo. Transmitowała na Facebooku, jak ginie w wypadku

22-letnia Czeszka chciała pokazać znajomym na Facebooku, jak jedzie autem. Zabawa zakończyła się tragedią – samochód uderzył w barierę i kobieta...

zobacz więcej

Jak poinformował w niedzielę przedstawiciel władz, kończący przejazd pociąg nie wyhamował i uderzył w inny skład kolejki, gdzie pasażerowie właśnie przygotowywali się do jazdy.

Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny wypadku. Przedstawiciele wesołego miasteczka, jednego z najstarszych w Hiszpanii, poinformowali, że w niedzielę rano przeprowadzono codzienną kontrolę techniczną kolejki górskiej, która była też poddawana wszystkim regulaminowym testom.Działający od 1969 roku park rozrywki informuje na swojej stronie internetowej, że tory atrakcji TNT (od „tren de la mina”, czyli kolejka w kopalni) wznoszą się na 17,5 metra wysokości, a kolejka jeździ z prędkością do 55 km na godzinę. To pierwszy rollercoaster w Hiszpanii, w którym klienci podczas jazdy mogą korzystać z okularów umożliwiających przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości.

źródło:

Zobacz więcej