RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adam Michnik do dziennikarza portalu tvp.info: „Kiedy ty, skur***ynu, zmądrzejesz”

Do nietypowej wymiany zdań doszło do podczas protestu przed Sejmem. Gdy Adam Michnik zmierzał w stronę sceny, pytanie zadał mu Ziemowit Piast Kossakowski z portalu TVP Info. Spytał, kiedy naczelny „Gazety Wyborczej” przeprosi za swojego brata, który był stalinowskim mordercą. – Kiedy ty, skur***ynu, zmądrzejesz – odpowiedział Adam Michnik.

„GP”: stalinowski sędzia ramię w ramię z KOD. Stefan Michnik przemówił

– Chcę wesprzeć działania Komitetu Obrony Demokracji! Trzeba działać. Tylko potrzeba robić więcej. Trzeba obalić w Polsce rządy PiS! Powodzenia! –...

zobacz więcej

Stefan Michnik, przyrodni brat Adama Michnika, komunistyczną karierę rozpoczął w Związku Walki Młodych, potem był Związek Młodzieży Polskiej, Polska Partia Robotnicza i w końcu Polska Zjednoczona Partia Robotnicza.

W 1951 roku 23-letni wówczas Stefan Michnik był w składzie sędziowskim, który skazał na śmierć majora Zefiryna Machallę, przedwojennego oficera WP, który w czasie wojny przeżył więzienia NKWD, a po wojnie brutalne, kilkumiesięczne śledztwo.

Michnik był też współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, działającym pod ps. Kazimierczak. Współpracę rozpoczął w 1950 roku. Później przekwalifikowano go na rezydenta Informacji Wojskowej w Jeleniej Górze.

źródło:
Zobacz więcej