„Brakuje rąk do pracy”. Włosi zachwyceni stanem polskiej gospodarki

Eksperci zwracają uwagę na rekordowo niskie bezrobocie w naszym kraju (fot. Pixabay)

Prestiżowy włoski dziennik gospodarczy „Sole 24 Ore” ocenia, że Polska może paść ofiarą własnego sukcesu gospodarczego. Gazeta zwraca uwagę, że w naszym kraju zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników.

Mamy dużą nadwyżkę w budżecie. Nawet kilka miliardów złotych

Rekordowa nadwyżka w budżecie może sięgać nawet kilku miliardów złotych – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. To efekt wypłaty ponad 8 mld...

zobacz więcej

Rozpoczynający się na pierwszej stronie artykuł nosi tytuł „Polska boomu szuka teraz ukraińskiego hydraulika”. Autor Luca Veronese przekonuje, że „Polska jest krajem niepohamowanego wzrostu gospodarczego i najniższego w historii bezrobocia – niecały 5 procent, jak w Niemczech”.

Cytując polskich przedsiębiorców autor wskazuje, że ponad milion przybyszów z Ukrainy już nie zaspokaja potrzeb rozrastającego się polskiego rynku pracy. Ocenia, że te potrzeby wzrosły dodatkowo po obniżeniu wieku emerytalnego i wprowadzeniu programu „Rodzina 500+”.

Veronese podkreśla, że obecnie w Polsce brakuje rąk do pracy w wielu sektorach – od rolnictwa, przez usługi po budownictwo. Dowodzi przy tym, że niebawem może to być przyczyną zahamowania imponującego wzrostu polskiej gospodarki.

źródło:
Zobacz więcej