Komunikanty wsypali do reklamówki, z kielicha pili alkohol. Jest nagranie

aktualizacja: 18:35 wyślijdrukuj
Mężczyznę nagrała zamontowana w kościele kamera (fot. policja)

Do dwóch lat więzienia może grozić 37- oraz 43-latkowi, którzy w jednym z kościołów w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) wyjęli z tabernakulum mszalny kielich i pili z niego przyniesiony ze sobą alkohol. Całość fotografowali i filmowali swoimi telefonami. Sytuację uwieczniła kamera zamontowana w kościele.

W czwartek po godzinie 20 starachowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z kościołów na terenie miasta mogło dojść do przestępstwa. Ze wstępnych informacji wynikało, że dwóch mężczyzn zabrało przedmioty, które były w kościelnym tabernakulum.

Mundurowi szybko ustalili, że do zdarzenia doszło około dwóch godzin wcześniej. Wtedy to, do kościoła weszło dwóch mężczyzn. Chwilę później stanęli za ołtarzem, a następnie jeden z nich z tabernakulum wyjął mszalny kielich, w którym znajdowały się komunikanty. Mężczyzna przesypał je do reklamówki, a do kielicha wlał przyniesiony ze sobą alkohol. Gdy mężczyźni wypili swój trunek i wykonali kilka „pamiątkowych” fotografii, odstawili na miejsce kielich i wyszli z kościoła. Tego samego wieczoru policjanci dotarli do dwóch nietrzeźwych mieszkańców Starachowic w wieku 37 i 43 lat. Młodszy z mężczyzn miał w organizmie blisko 1,9 promila alkoholu, a starszy promil. Nie potrafili wytłumaczyć swojego postępowania.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za czyn, którego się dopuścili, może im grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Wybrane dla Ciebie