RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Gazeta Polska”: Rosjanie zbezcześcili ciało admirała Andrzeja Karwety

Najnowsze

Popularne

W trumnie śp. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji – poinformowała „Gazeta Polska”. Jak ustalili dziennikarze, w niektórych trumnach pozostałych ofiar, Rosjanie świadomie przemieszali szczątki mężczyzn i kobiet.

Ekshumacje smoleńskie. Szczątki pięciu ofiar w trumnie generała wojsk specjalnych

Gen. Włodzimierz Potasiński był w chwili katastrofy smoleńskiej dowódcą wojsk specjalnych. W jego trumnie śledczy odnaleźli szczątki jeszcze...

zobacz więcej

Po ekshumacji, której dokonano w Baninie koło Gdańska, szczątki Karwety zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Jak dowiedziała się „Gazeta Polska” ze źródeł zbliżonych do prokuratury, śledczy byli zszokowani tym, co zobaczyli.

W trumnie śp. Andrzeja Karety znaleziono m.in. trzy ręce i trzy szczęki. O tym, czy w trumnie były w ogóle szczątki należące do admirała, będzie wiadomo po zakończeniu badań genetycznych.

teraz odtwarzane
Adam Borowski: Tusk powinien za to stanąć przed Trybunałem Stanu

Skandaliczne błędy

Według ustaleń „GP”, Rosjanie musieli mieć świadomość, że bezczeszczą zwłoki. Świadczy o tym nie tylko liczba poszczególnych części ciał w pojedynczej trumnie, ale także przemieszanie szczątków mężczyzn i kobiet wśród niektórych ekshumowanych niedawno ciał. Prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie bulwersują także protokoły sekcyjne dostarczone przez Rosjan.

„Nie dość, że nie są one zgodne z zawartością trumien, to zawierają skandaliczne błędy, które trudno traktować inaczej, niż prowokację lub chęć upokorzenia Polski” – czytamy w artykule.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej