RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich protestuje po ataku na dziennikarza TVP Info

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków. Przykładem jest atak na reportera i publicystę TVP S.A. Michała Rachonia w czasie relacjonowania przez niego przebiegu kontrmanifestacji smoleńskiej – piszą przedstawiciele centrum w specjalnym oświadczeniu.

Dziennikarz TVP Info zaatakowany podczas kontrmanifestacji smoleńskiej

Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń został zaatakowany przez uczestnika kontrmanifestacji Obywateli RP podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej na...

zobacz więcej

Kontrmanifestację zorganizowali Obywatele RP. Odbyła się podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

„Dziennikarz został zaatakowany przez agresywnych mężczyzn, był popychany i szturchany oraz prowokowany przez stosowanie zaczepek do odpowiedzenia przemocą na te ataki. Fizyczne ataki na dziennikarza wykonującego swoje obowiązki są jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa i nigdy nie powinny mieć miejsca” – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez dr Jolantę Hajdasz, dyrektora Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

„Bezpieczeństwo pracy dziennikarzy relacjonujących wszelkie wydarzenia, w tym te wywołujące silne społeczne emocje, powinno być zawsze przedmiotem troski organizatorów tych wydarzeń, którzy zgodnie z obowiązującym prawem zobowiązani są do zapewnienia dziennikarzom godnych i niezagrażających ich życiu i zdrowiu warunków pracy” – dodano w oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej