RAPORT

Pogarda

Fabryka śmiercionośnego składnika dopalaczy zlikwidowana

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało na Pomorzu jedną z największych fabryk klefedronu w Europie. Ta psychoaktywna substancja, nazywana także 4CMC, to jeden z podstawowych składników tzw. dopalaczy. Laboratorium produkcyjne znajdowało się w hali na terenie miejscowości Bożepole Małe w woj. pomorskim.

Nowatorską metodą produkował amfetaminę. Wpadł wiekowy „chemik”

300 litrów różnych odczynników chemicznych służących do wytwarzania narkotyków, 1,2 kg gotowej amfetaminy, 50 litrów substancji, aparatura do...

zobacz więcej

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 135 kg substancji niebezpiecznych o wartości ponad 7 mln zł. – Z takiej ilości można było wyprodukować ponad 900 tys. porcji tej trucizny. Zabezpieczanie substancji, jak również wywożenie niebezpiecznych chemikaliów, trwało kilka dni – powiedział policjant znający sprawę.

O tym, jak niebezpieczne było stężenie środków chemicznych w hali i jej okolicach, świadczy to, że dopiero po dwóch dniach można było wejść do środka, nie narażając życia i zdrowia policjantów i innych służb, pracujących na miejscu.

Lokalizacja laboratorium sprawiła, że zamknięto ujęcie wody dla mieszkańców dwóch okolicznych miejscowości, ze względu na ewentualne jej skażenie. Wcześniej policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie przewoził ponad 14 kg klefedronu.

W Prokuraturze Rejonowej w Zgierzu zatrzymany usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu substancji stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej