RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zenek Martyniuk jak Rysiek Riedel. Powstaje film o królu disco polo

Zenek Martyniuk nie ukrywa zadowolenia z tego pomysłu (fot. arch.TVP/Jan Bogacz)
Zenek Martyniuk nie ukrywa zadowolenia z tego pomysłu (fot. arch.TVP/Jan Bogacz)

Do księgarń właśnie trafiła biografia lidera zespołu Akcent Zenka Martyniuka, a już niebawem powstanie o nim film. Autorką będzie Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej.

Zenek Martyniuk niedawno świętował 48 urodziny. Ten popularny muzyk ma miliony fanów. Ucieszy ich zapewne informacja o tym, że już niebawem powstanie film o ich idolu.

.

zobacz więcej

Warto przy tym wspomnieć, że niedawno do księgarń trafiła biografia króla disco polo napisana przez Martynę Rokitę pod tytułem „Życie to są chwile”. Ekranizacją losów Zenka ma zająć się reżyserka Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej. Jak ujawnia „Super Express”, scenariusz filmu jest już prawie gotowy, a ekipa pełna entuzjazmu.

– Wierzę w sukces tego przedsięwzięcia. Zenek ma fantastyczną muzykę, która jest częścią naszej kultury, kochają go tłumy. Od lat śledzę jego karierę i jestem pełna podziwu dla niego. Myślę, że na takiego bohatera czeka też polskie kino. Chcę uwiecznić w formie fabularnej wybrane momenty z życia i twórczości muzyka, drogę do spełnionych marzeń, wejść w jego duszę i pokazać emocje, bez przekłamania, bo ludzi interesuje przede wszystkim prawda – mówi Jungowska.

Sam Zenek wyznaje skromnie, że marzy mu się film na miarę „Skazanego na bluesa” o Ryśku Riedlu. – Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się „Skazany na bluesa – komentuje Martyniuk w rozmowie z „SE”.

źródło:
Zobacz więcej