RAPORT

Prorosyjska era Tuska

87. miesięcznica smoleńska. Przeciwnicy zapowiedzieli kontrmanifestację

Najnowsze

Popularne

W Warszawie trwają uroczyste obchody 87. miesięcznicy smoleńskiej. Rozpoczęła je msza święta w kościele seminaryjnym. Przeciwnicy zapowiedzieli kontrmanifestację.

„Obywatele RP dążą do tego, żeby ludzie bili się na ulicach”

– Mamy prawo robić to co robimy, nie łamiemy prawa, nikogo nie nawołujemy do agresji w życiu publicznym, nikogo nie obrażamy. Chodzi o wyjaśnienie...

zobacz więcej

W poniedziałek rano, w 87. miesięcznicę smoleńską, politycy PiS uczestniczyli w mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca. Następnie przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie złożyli kwiaty. Odegrano hymn narodowy i odmówiono modlitwę. W uroczystościach wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz m.in. inni politycy PiS.

Droga z pobliskiego kościoła przed Pałac Prezydencki została wygrodzona metalowymi barierkami, teren zabezpieczali też policjanci. Przed kościołem zbiórkę przeprowadzał społeczny komitet budowy pomników śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar tragedii smoleńskiej.

Przeciwnicy miesięcznic smoleńskich przygotowują kontrmanifestację. W czasie czerwcowych obchodów na Krakowskim Przedmieściu kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej