RAPORT

Pogarda

Nowatorską metodą produkował amfetaminę. Wpadł wiekowy „chemik”

Najnowsze

Popularne

300 litrów różnych odczynników chemicznych służących do wytwarzania narkotyków, 1,2 kg gotowej amfetaminy, 50 litrów substancji, aparatura do produkcji i zatrzymanie trzech osób, zajmujących się wytwarzaniem amfetaminy – to efekt pracy policjantów CBŚP z Poznania. Funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium amfetaminy, zlokalizowanej w woj. mazowieckim - dowiedział się portal tvp.info.

Sześć kilogramów marihuany w zbiorniku sportowego auta

zobacz więcej

W Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK w Poznaniu zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania narkotyków. 79-letni mężczyzna, który był „chemikiem”, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Długie przygotowania

Policjanci poznańskiego CBŚP od kilkunastu dni pracowali nad odkryciem lokalizacji laboratorium amfetaminy w województwie mazowieckim. Funkcjonariusze ustalili, że osoby trudniące się tym procederem będą prawdopodobnie jechały samochodem w okolicy Wołomina.

Auto zostało zatrzymane do kontroli. Jechały nim dwie osoby, które przewoziły 50 litrów płynnej substancji. Policjanci ustalili, że transport zmierzał do miejsca, gdzie następował końcowy etap produkcji amfetaminy i osuszanie substancji.

W pobliżu miejsca zatrzymania 79-letniego „chemika” i jego towarzysza policjanci na jednej z posesji odkryli linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam ponad 300 litrów różnych odczynników chemicznych, z których część mogłaby posłużyć do produkcji metamfetaminy. Oprócz aparatury znaleziono też 1,2 kg osuszonej amfetaminy oraz zatrzymano kolejną osobę, zaangażowaną w proceder.

Wstępne badania chemiczne wykazały, że wytworzona amfetamina miała bardzo wysoki stopień czystości, a 79-letni „chemik” miał bardzo szeroką wiedzę na temat produkcji i cały czas doskonalił proces. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wykorzystywał nowatorską, mało znaną metodę, trudną do wykrycia.

Mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania środków odurzających, a jego kompani zarzuty udziału w wytwarzaniu narkotyków. Za ten czyn grozi do 15 lat pozbawienia wolności. „Chemik” został na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej