RAPORT

Pogarda

„Idźcie i głoście”. Pielgrzymi Radia Maryja na Jasnej Górze

Najnowsze

Popularne

Sympatycy Radia Maryja przybyli w sobotę wieczorem z doroczną dwudniową pielgrzymką na Jasną Górę. W homilii wygłoszonej podczas niedzielnej uroczystej mszy świętej abp Jan Romeo Pawłowski mówił o sensie rodziny i jedności narodowej.

„Radio Maryja odpowiada na potrzebę bycia razem”

Modlitwami i koncertem rozpoczęły się w sobotę w Toruniu obchody 25. rocznicy powstania Radia Maryja. Główną częścią uroczystości będzie msza...

zobacz więcej

Zjednoczenie Polaków wokół wartości – to główna myśl przesłania, które do uczestników dorocznej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę skierowali prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

W uroczystej mszy świętej, wieńczącej 26 pielgrzymkę, prócz tysięcy pielgrzymów szczelnie wypełniających błonia, biorą udział także arcybiskupi, biskupi, przedstawiciele prezydenta i rządu oraz parlamentarzyści.

teraz odtwarzane
List prezydenta Dudy do uczestników 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

Wierni obecni na niedzielnym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie odmówili razem z nim modlitwę za uczestników XXVI pielgrzymki rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Papież pozdrowił biorących w niej udział i zachęcił do modlitwy za nich.


„Polacy potrzebują zjednoczenia

W odczytanym przez ministra Adama Kwiatkowskiego liście prezydent dziękował środowisku Radia Maryja za podtrzymywanie pamięci o bohaterskich Polakach. Podkreślił, że Radio Maryja, Telewizja Trwam i Nasz Dziennik „łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą”.

„Jestem przekonany, że Polacy potrzebują zjednoczenia wokół fundamentalnych wartości patriotycznych, etycznych, społecznych, religijnych. Zarazem tez uważam, że we współczesnym świecie zdominowanym przez szum informacyjny, w którym odbiorcom trudno jest odróżnić prawdę od fałszu, odkrycie od plotki, sensacje od manipulacji, ogromnie ważną role mają do odegrania rzetelne, profesjonalne, wiarygodne środki masowego przekazu – napisał prezydent Andrzej Duda.

W jedności siła

List premier Beaty Szydło odczytała szefowa jej Kancelarii minister Beata Kempa. W przesłaniu do Rodziny Radia Maryja premier podkreśliła znaczenie siły jedności. „Waszą siłą jest zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa, opartego na chrześcijańskich fundamentach” – napisała szefowa rządu.

teraz odtwarzane
List premier Szydło do uczestników 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

Sympatycy Radia Maryja przybyli w sobotę wieczorem z doroczną dwudniową pielgrzymką na Jasną Górę. Tegoroczna, 26 pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Idźcie i głoście”.

Wizyta Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze należy do najliczniejszych w roku zgromadzeń w Sanktuarium.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej