Połamane drzewa, pozrywane dachy. Zniszczenia po nawałnicy w Opolskiem

– Około godziny 18:30 wielka nawałnica przeszła przez gminę Cisek (woj. opolskie). Trwała chwilę, ale wyrządziła wielkie szkody. Nie ma prądu. Zostały połamane drzewa, słupy telefoniczne, pozrywane dachy. Straż pożarna natychmiast ruszyła i teraz pomaga mieszkańcom – relacjonuje Kamila, która wysłała wiadomość i zdjęcia na platformę Twoje Info.

Oberwanie chmury nad Warszawą. Nawałnica ograniczyła pracę Żerania

W ciągu ostatnich 36 godzin strażacy interweniowali 1400 razy. Najwięcej interwencji zanotowano w województwie łódzkim, opolskim i na Mazowszu....

zobacz więcej

– Wichura, która przeszła nad gminą Cisek uszkodziła 20 budynków we wsi Landzmierz. Na bieżąco monitorujemy sytuację – powiedziała rzecznik wojewody Martyna Kolemba.

Na miejscu były już służby wojewody. Podjęto decyzję o wydaniu poszkodowanym przez wichurę ponad 80 plandek, którymi mogą prowizorycznie ochronić przed dalszym zniszczeniem swoje domostwa – poinformowała rzecznik wojewody.

Po gwałtownej burzy nad Opolszczyzną, straż pożarna interweniowała blisko sto razy. Strażacy usuwali zawalone drzewa i pomagali usuwać wodę z podtopionych budynków.

banner

źródło:
Zobacz więcej