RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsze damy USA i Polski spotkały się w Belwederze

Pierwsza dama USA Melania Trump spotkała się z Agatą Kornhauser-Dudą. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.30 w Sali Pompejańskiej w Belwederze. Pierwsze damy rozmawiały ponad pół godziny.

„W imieniu własnym i Melanii – dziękuję, Polsko” [RELACJA]

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przyleciał w czwartek po południu do Hamburga na dwudniowy szczyt G20. Samolot prezydenta Stanów...

zobacz więcej

Melania Trump towarzyszy prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi podczas jego wizyty w Polsce. Jest ona drugą w historii kraju pierwszą damą urodzoną poza granicami USA. Ma za sobą udaną karierę modelki, zna cztery języki obce, angażuje się charytatywnie i wychowuje syna pary – Barrona Trumpa.

Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania ubrana była w klasyczną garsonkę w kolorze amarantowym. Miała też srebrne, długie kolczyki. Melania Trump ubrana była zaś w grantową sukienkę z amarantowymi pasami, z odkrytymi ramionami; nie miała biżuterii.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem polskich i amerykańskich dziennikarzy i fotoreporterów.

W kolumnie pierwszych dam było 11 samochodów, 2 busy, 3 wozy policyjne i 2 motory policji.

Obie pierwsze damy po godz. 11 udały się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zaplanowano spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach warsztatów naukowych.

źródło:

Zobacz więcej