RAPORT

Pogarda

Rewolucja w Volvo. Od 2019 r. nowe modele tylko z elektrycznymi silnikami

Koncern ogłosił przełomową decyzję (fot. Materiały prasowe)
Koncern ogłosił przełomową decyzję (fot. Materiały prasowe)

Najnowsze

Popularne

Od 2019 roku wszystkie nowe modele Volvo będą wyposażone w silniki elektryczne. O swojej historycznej decyzji władze firmy poinformowały w środę w oświadczeniu dla mediów.

Morawiecki: za 2-3 lata ponad tysiąc autobusów elektrycznych w miastach

– Sądzę, że za dwa-trzy lata będziemy mieli kilkaset, jeśli nie powyżej tysiąca autobusów elektrycznych jeżdżących po polskich miastach w ramach...

zobacz więcej

To efekt ogłoszonego wcześniej przez koncern planu „elektryfikacji” oferty wprowadzanych na rynek modeli samochodów osobowych. Wszystkie sprzedawane przez Volvo auta za dwa lata będą wyposażone w silnik elektryczny wspomagający silnik spalinowy lub w hybrydę typu „plug-in”, czyli silnik całkowicie elektryczny.

Od 2019 roku koncern chce rozpocząć produkcję pięciu nowych modeli samochodów, wyposażonych wyłącznie w silniki elektryczne. Ambicją producentów tej znanej szwedzkiej marki samochodów jest, by do do 2025 roku wyprodukować milion samochodów wyposażonych wyłącznie w napęd elektryczny.

Marka Volvo od siedmiu lat należy do chińskiego koncernu Geely. Zatrudnia 30 tysięcy osób w fabrykach w Goeteborgu i Chinach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej