RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kopał i urywał lusterka. Pijany mechanik samochodowy uszkodził 19 aut

Męczyzna kopał karoserie i urywał lusterka w zaparkowanych pojazdach (fot. Shutterstock/jedsadabodin)

Policja zatrzymała mężczyznę, który uszkodził w Pabianicach co najmniej 19 samochodów stojących na parkingach. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna z zawodu jest... mechanikiem samochodowym.

Jak wyjaśniła rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, w nocy z poniedziałku na wtorek do dyżurnego pabianickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, najprawdopodobniej pijanym, który niszczył auta. Z relacji świadka wynikało, że idąc ul. Niecałą w Pabianicach sprawca kopał karoserie oraz urywał lusterka w zaparkowanych pojazdach.

Policjanci, jadąc na interwencję, zauważyli wiele uszkodzonych samochodów. Miały głównie pourywane lusterka. Z dalszych ustaleń wynikało, że mężczyzna wszedł do klatki schodowej pobliskiego bloku. Sprawcą zdarzenia okazał się 40-letni mieszkaniec Pabianic, który z zawodu jest mechanikiem samochodowym. W chwili zatrzymania był agresywny.

Znieważył policjantów

W relacji Kąckiej, mężczyzna wielokrotnie znieważał słownie zatrzymujących go policjantów i nie podporządkowywał się ich poleceniom. W radiowozie kopał i pluł. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Wstępnie policja odnotowała 19 pojazdów, w których uszkodzona była powłoka lakiernicza lub urwane lusterko. Śledczy docierają do kolejnych pokrzywdzonych, którzy szacują straty.

Za agresywne zachowanie, zniszczenie mienia i znieważenia policjantów mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej