RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Chciał uniknąć „czołówki” z tirem, uderzył w drzewo. Kilkoro rannych w wypadku busa

Pięć osób zostało zabranych do szpitala (fot. KWP Lublin)

Poważny wypadek w Poniatowej (woj. lubelskie). Kierowca rejsowego busa chciał uniknąć zderzenia z TIR-em, który wjechał na jego pas, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, a pojazd przewrócił się na bok. Pięć osób odniosło obrażenia.

Bus uderzył w bariery na S8. Siedem osób jest rannych

Wypadek na drodze ekspresowej S8 (woj. łódzkie) okolicach Pawlikowic. Kierowca busa z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i...

zobacz więcej

Do wypadku doszło po godz. 8 na ul. Opolskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa pasażerskiego prywatnej linii chciał uniknąć czołowego zderzenia z ciężarówką, bo zaczęła ona wjeżdżać na jego pas. Wiadomo, że był trzeźwy.

Samochodem jechało pięć osób, wszystkie zostały przewiezione do najbliższych szpitali na badania. Jedną z nich zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była przez kilka godzin nieprzejezdna.

– Ustalamy tożsamość kierowcy TIR-a, który odjechał z miejsca zdarzenia. Przesłuchujemy też kierowcę busa, którego wersję wydarzeń wstępnie potwierdza jeden z pokrzywdzonych pasażerów – wyjaśniła Edyta Żur, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Śledztwo najpewniej zostanie wszczęte w kierunku narażenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia wielu osób. Kodeks karny przewiduje za to do 3 lat więzienia. Trwają czynności sprawdzające.

źródło:
Zobacz więcej