RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Więcej o 100 tys. mieszkań rocznie. „Program zmieni relacje gospodarcze i społeczne”

Najnowsze

Popularne

– Realizacja programu Mieszkanie Plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie - powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Studenci zaprojektują budynki dla programu „Mieszkanie plus”

Studenci uczelni z całej Polski będą mogli zaprojektować budynki do programu Mieszkanie plus w ramach konkursu „Dom jutra. Model budownictwa...

zobacz więcej

W Gdyni zainaugurowano program Mieszkanie Plus. Uczestniczący w uroczystości wicepremier Mateusz Morawiecki zapewnił, że nie jest to program budowy mieszkań o niskim standardzie.

– Sądzę, że on (program Mieszkanie Plus - PAP) za dwa, trzy, cztery lata (...) doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet ponad 100 tys. mieszkań rocznie więcej niż do tej pory, a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne – powiedział Morawiecki.

– Z mozołem budujemy nowy rynek. Po 27-28 latach łatwo jest powiedzieć, oczywiście, że potrzeba więcej mieszkań, ale trudniej jest przełamać pewien paradygmat i jeszcze zaprosić do współpracy tych, którzy budowali rynek wcześniej, czyli i deweloperów, i samorządowców, ale też z udziałem administracji państwowej, bo tak widzimy ten wielki program Mieszkanie Plus – dodał.

Projekt dla rozwoju Polski

Według wicepremiera program Mieszkanie Plus to kluczowy projekt dla rozwoju Polski.

– Dzisiaj Polski Fundusz Rozwoju i Bank Gospodarstwa Krajowego przystępują do montażu finansowo-kredytowego, ale z udziałem samorządów przy realizacji tego kluczowego projektu dla wzrostu gospodarczego w Polsce – powiedział Morawiecki.

– Dla rządu, dla naszego obozu politycznego, ale myślę że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy. Projekt, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w Polsce – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej