Rekolekcje „Jezus na stadionie”. 35 tys. osób modliło się z o. Bashoborą

Blisko 35 tys. osób z całej Polski wzięło udział w rekolekcjach „Jezus na stadionie”, prowadzonych w Warszawie przez o. Johna Bashoborę z Ugandy. Charyzmatyczny duchowny pouczał wiernych, jak zbliżyć się do Boga. – Może niektórzy przyszli tu z listą rzeczy, które chcą od Boga dostać; to nie jest dobra modlitwa; jesteśmy tu, żeby uwielbiać Boga – mówił.

O. John Baptist Bashobora: „Jan Paweł II zdecydował o moim przyjeździe do Polski”

– Kocham Polaków i myślę, że Polacy mają przesłanie dla całego świata. Gdy w drodze do Polski zatrzymałem się w Rzymie, to odradzano mi przyjazd do...

zobacz więcej

Hasłem tegorocznej edycji rekolekcji był fragment Psalmu 89: „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”.

– Bóg nie patrzy na nas jako na katolików, muzułmanów, protestantów, buddystów. Bóg patrzy na nas jak na swoje dzieci, jak na swoją rodzinę. I jak w każdej rodzinie dzieci w różny sposób podchodzą do swojej mamy i swojego taty, ale Bóg patrzy na nas tak samo – powiedział o. Bashobora.

Zaznaczył, że „Bóg nie czeka na nasze błędy po to, by nas ukarać”. – On kocha każdego z nas na tym etapie, na którym jest. Jesteśmy tutaj by przekonać się, że Bóg kocha nas osobiście, uczy nas jak mieć z nim intymną, osobistą relację. To ta relacja powoduje stałą przemianę naszego życia – powiedział.

Modlitwa na stadionie

Rekolekcje rozpoczęła modlitwa różańcową poprowadzoną przez paulinów z Jasnej Góry. Około godz. 9 biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk w asyście ojców paulinów z Jasnej Góry wprowadzili na płytę stadionu kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Centralnym punktem wydarzenia była msza św. pod przewodnictwem abp Henryka Hosera o godz. 17.30, którą koncelebrowało 300 księży z całej Polski. Przez cały czas księża spowiadali wiernych. Odbyła się też też adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Zawierzmy nasze życie Bogu przez ręce Maryi, Naszej Matki, Opiekunki i Przewodniczki – mówił w trakcie homilii abp Hoser. Przywołując w homilii postać Najświętszej Maryi Panny hierarcha zwrócił uwagę na niezbywalną wartość ludzkiej osoby. – Maryja była Żywą Monstrancją Jezusa Chrystusa, jest arcydziełem Boga, najdoskonalszym bytem który wyszedł z rąk Stwórcy – powiedział arcybiskup.

Podkreślił, że nie ma ludzi niepotrzebnych, nieudanych, pozbawionych swojego szlachectwa - nawet jeśli jest ono przyćmione przez grzech, zdradę, czy odwrócenie się od Boga.

- Jezus nigdy nie odwraca się od człowieka ale jak Ojciec Miłosierny zawsze gotowy jest przyjąć, przywdziewając nowa szatę Synostwa Bożego. Dlatego jesteśmy winni szacunek każdemu człowiekowi w każdej sytuacji życiowej i w każdej fazie ludzkiego istnienia. Począwszy od jego poczęcia aż po naturalną śmierć - oświadczył abp Hoser. Liturgię zwieńczył akt oddania narodu Matce Bożej.

Rekolekcje „Jezus na stadionie” odbywają się po raz piąty – trzeci na Stadionie Narodowym w Warszawie, dwa razy zostały zorganizowane w Licheniu. Pierwsza edycja w 2013 r. zgromadziła 58 tys. ludzi. Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska. Ojciec Bashobora

Ojciec John Baptist Bashobora to ugandyjski katolicki kapłan, charyzmatyk, doktor teologii duchowości i psycholog. Studiował w Rzymie. W Polsce gości już po raz kolejny. Po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 2007 roku.

źródło:
Zobacz więcej