Doroczne Nagrody Ministra Kultury. Wśród nagrodzonych Ernest Bryll

Jan Pietrzak, Ernest Bryll i Małgorzata Walewska znaleźli się wśród laureatów Dorocznych Nagród Ministra Kultury. „Dzielicie się z nami magią swej sztuki, stawiacie mosty łączące pokolenia” – powiedział minister kultury, prof. Piotr Gliński podczas gali w Teatrze Stanisławowskim.

Piękne bohaterki i dzieła sztuki w klimatycznym Krakowie. Wkrótce nowy serial TVP

Ruszają zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej. Twórcy nie chcą zdradzać szczegółów dotyczących fabuły. Wiadomo, że to kryminał, a...

zobacz więcej

„Obdarzacie nas bogactwem swojej wrażliwości, przeniesionym w różne dziedziny sztuki. Sprawiacie, że piękno staje się bliskie, a bezcenna skarbnica polskiej pamięci pozostaje wciąż żywa” – napisała premier Beata Szydło w liście odczytanym podczas piątkowej gali w Teatrze Stanisławowskim w stołecznych Łazienkach Królewskich.

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano 21 twórcom w 16 kategoriach, m.in. muzyka, taniec, literatura i twórczość ludowa.

Minister Kultury chwalił nagrodzonych za łączenie pokoleń

Uhonorowano artystów, którzy, jak mówił Gliński: „dzielą się z nami sensem i niezwykłą magią swej sztuki, stawiają niezwykły pomost łączący pokolenia, opisują nam przeszłość, która poprzez historię prowadzi nas do czasów dzisiejszych, by wreszcie natchnąć myślą o przyszłości”.

Najwięcej, bo aż trzy nagrody przyznano w kategorii muzyka; laureatami zostali wokalista i gitarzysta Dariusz Malejonek oraz śpiewacy – Artur Ruciński i Małgorzata Walewska, która podkreśliła, że niezwykle ważne jest wspieranie młodych adeptów sztuki operowej.

Ernest Bryll z nagrodą w kategorii literatura

Wyróżnienie w kategorii teatr odebrała aktorka stołecznego Teatru Dramatycznego Halina Łabonarska. „Kiedy wychodzę na scenę, wydaje mi się, że spełniają się moje marzenia” – powiedziała artystka.

O wartości poezji zapewniał nagrodzony w kategorii literatura, poeta i dramaturg Ernest Bryll. „Są pewne rzeczy, których żadnym innym sposobem nie da się opisać; da się je opisać tylko wierszem” – powiedział.

źródło:

Zobacz więcej