„PO bierze odpowiedzialność za to gigantyczne złodziejstwo w Warszawie”

– Będą kary dla wszystkich, którzy nie będą stawiali się przed komisją. Państwo musi twardo rozliczyć się z tym złodziejstwem – powiedział w „Gościu Wiadomości” Patryk Jaki wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

„Uderzająca bierność instytucji państwa, które odpowiadają za ściganie nadużyć”

Prace komisji ds. reprywatyzacji oraz ds. Amber Gold ukazują, według Sebastiana Kalety, członka komisji weryfikacyjnej, obraz państwa, w którym...

zobacz więcej

Czwartek był kolejnym dniem pracy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Zeznawał przed nią m.in. Marcin Bajko, były szef stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami. Nie stawiła się za to prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz, którą ukarano grzywną.

Patryk Jaki zapowiedział w TVP Info, że będą kary dla wszystkich, którzy nie będą stawiali się przed komisją. – Państwo musi twardo rozliczyć się z tym złodziejstwem. Chcemy udowodnić, że Polska może być państwem dla wszystkich, a nie tylko dla wąskiej grupy beneficjentów – mówił wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej.

– Naszym obowiązkiem jest, by Polska wygrała z grupą przestępczą, która rozkradła majątek narodowy – stwierdził.

„Szmalcownictwo po holokauście”

Jego zdaniem Hanna Gronkiewicz-Waltz może bać się pytań głównie o ulicę Nowakowskiego. – Gdzie na złodziejskiej reprywatyzacji dorobiło się wiele osób, ale w tym jest niestety członek jej rodziny – mówił.

Jaki porównał reprywatyzację w Warszawie do szmalcownictwa. – W każdej dojrzałej demokracji, gdyby jakiś polityk dorobił się na szmalcownictwie po holokauście, byłby na marginesie społecznym – ocenił i podkreślił, że musimy dbać o jakość naszej demokracji.

Jaki zwrócił także uwagę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest także wiceprzewodniczącą PO. – Platforma bierze odpowiedzialność za to gigantyczne złodziejstwo w Warszawie – stwierdził.źródło:
Zobacz więcej