„Ta komisja ukazuje cały mechanizm państwa”

– Gdyby nie rządy zjednoczonej prawicy, nie mielibyśmy okazji ujrzeć, jak wyglądało funkcjonowanie państwa w ciągu ośmiu ostatnich lat pod rządami koalicji PO-PSL – tak w programie „Kwadrans polityczny” Beata Kempa, szefowa KPRM komentowała środowe przesłuchanie Marcina P. przed komisją ds. Amber Gold.

Kempa przypomniała, że sama była członkiem dwóch komisji śledczych i prace komisji ds. afery Amber Gold ocenia jako bardzo rzeczowe. – Ta komisja ukazuje cały mechanizm państwa, kontaktów na styku szefostwa tej spółki i polityków – stwierdziła.

Podejmowała decyzje dotyczące Amber Gold. Kim jest Katarzyna P.?

Kim jest Katarzyna P.? Żona byłego twórcy Amber Gold była m.in. wiceprezesem Amber Gold sp. z o.o., prezesem spółki Amber Gold Invest (poprzednio...

zobacz więcej

Dodała, że propozycja wykupienia LOT-u, jaką miał otrzymać Marcin P., jest sprawą kluczową w tej aferze. – To jest jeden z elementów, który należy zbadać, przejmowanie w kluczowych sektorach działalności państwa. Odpowiadamy na pytanie, jak były zarządzane spółki skarbu państwa – mówiła.

Jej zdaniem przez sprawne zarządzanie można było uzyskiwać zyski przez odpowiednie prowadzenie tychże spółek. – Co się takiego stało, co się działo, to wymaga procedowania, być może już w innych gremiach – dodała.

Zwróciła uwagę, że podczas przesłuchania Marcin P. mówił, że politycy sami zabiegali o kontakty z nim. – Symbolicznym wymiarem tego wątku jest owo zdjęcie, kiedy część prominentnych polityków PO ciągnie ów samolot po płycie lotniska. To jest bezmiar patologii, który jest ukazywany – stwierdziła.

źródło:
Zobacz więcej