RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bomby nie znaleziono. Pociąg Warszawa - Berlin kontynuuje kurs

Postój i ewakuacja to rezultat informacji o ładunku wybuchowym (fot.  PAP/Tytus Żmijewski)
Postój i ewakuacja to rezultat informacji o ładunku wybuchowym (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Przywrócono kursowanie pociągów na trasie Warszawa-Poznań. Przyczyną wstrzymania ruchu była informacja o ładunku wybuchowym znajdującym się w pociągu relacji Warszawa-Berlin.

„Prawdopodobnie znaleziono bombę”. Karton w pociągu postawił na nogi stołeczną policję

Ewakuacja pasażerów składu i blisko godzinna blokada ruchu pociągów, jadących przez stację Zielonka – to efekt zamieszania wywołanego podejrzanym...

zobacz więcej

– Cały pociąg został sprawdzony przez policyjnych pirotechników i antyterrorystów, którym towarzyszyły psy przeszkolone do wykrywania materiałów wybuchowych. Nie znaleziono nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i obsługi pociągu. Około godz. 1.30 pociąg wyruszył w dalszą podróż – poinformowała PAP sierż. sztab. Magdalena Pollak z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Tajemniczy mail

Informację o podłożonym ładunku wybuchowym w pociągu z Warszawy do Berlina w środę pod wieczór otrzymali mailem od nieznanego nadawcy pracownicy infolinii PKP Intercity w Łodzi. Pociąg został zatrzymany na stacji w Mogilnie, a pasażerowie i okoliczni mieszkańcy – ewakuowani przez kolejarzy i policję. Łącznie ewakuowano kilkaset osób. Powołano także powiatowy zespół zarządzania kryzysowego. Część pasażerów zakwaterowano w miejscowej szkole, około 50 osób pojechało do Poznania podstawionymi autobusami.

Pociąg przeszukała grupa minersko-pirotechniczna z mogileńskiej policji. Na miejscu akcji były też cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej