Wassermann: złożę wniosek do ABW o zapisy z podsłuchów Marcina P.

– Chcemy mieć pełny zapis rozmów, dlatego będziemy wnioskować o przesłanie płyt, na których zarejestrowano podsłuchy – powiedziała TV Republika Małgorzata Wassermann, szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold. Odniosła się do zaplanowanego na środę przesłuchania byłego szefa Amber Gold Marcina P.

Nowe nagrania ws. Amber Gold. „Dostałem informację, że jutro lub pojutrze mogą być u nas cisi panowie”

„Jak pan wie, u mnie pracuje syn premiera – pracował w OLT – i dopóki on pracował, to wydaje mi się, że nikt nas nie ruszył. W chwili obecnej może...

zobacz więcej

– W aktach zalegają pisma, z których wynika, że osoba przesłuchująca płyty sama decydowała, co jest istotne dla postępowania, a co nie. Jeśli uznała, że coś nie jest istotne, to nie ma stenogramu z takiego nagrania – powiedziała TV Republika Wasserman.

Jak dodała, komisja będzie podejmować uchwałę, w której zwróci się do ABW o przesłanie wszystkich płyt. – Tak, abyśmy mogli je samodzielnie odsłuchać – powiedziała w TV Republika Małgorzata Wassermann. Wniosek w tej sprawie ma zostać złożony w środę.

Stacja podkreśla na swojej stronie internetowej, że choć ABW podsłuchiwała m.in. Marcin P. przez wiele tygodni, ilość stenogramów w porównaniu do czasu trwania podsłuchów jest nieproporcjonalnie mała.

źródło:

Zobacz więcej