Szef MON zawiadamia prokuraturę ws. książki dziennikarza „Gazety Wyborczej”

Szef MON od wielu, wielu lat jest w sporze z „Gazetą Wyborczą” (fot. PAP/M.Kulczyński)

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka – poinformował wiceszef MON Michał Dworczyk. Piątek jest autorem książki „Macierewicz i jego tajemnice”. Politycy PO wzywają szefa MON, by wytłumaczył się z powiązań z b. współpracownikami SB oraz służb ZSRR i Rosji, które wymienia w swej książce dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Macierewicz o poprzednikach: w sztabie generalnym wisiały zdjęcia sowieckich generałów

– Czułem powtórzenie mandatu do realizacji tego programu, który realizowaliśmy przez ostatnie 18 miesięcy – powiedział w programie „Bez retuszu”, w...

zobacz więcej

Michał Dworczyk stwierdził na briefingu prasowym, że książka Piątka zawiera kłamstwa i pomówienia. Według wiceszefa MON stała się ona też asumptem do tego, żeby ministra obrony narodowej „zaatakowali parlamentarzyści PO”.

„Te zarzuty to wyjątkowy cynizm”

– Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień, dlatego minister obrony narodowej złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej – poinformował Dworczyk.

Wiceminister obrony przypomniał, że Antoni Macierewicz był tym, który czynnie sprzeciwiał się sowieckim i postsowieckim wpływom w III RP.

– Zarzucanie mu, że jest w jakiś sposób uwikłany w tego rodzaju działania na rzecz czy to byłego Związku Sowieckiego, czy dzisiaj Federacji Rosyjskiej, czy związany z jakimiś środowiskami postkomunistycznymi – to jest wyjątkowy cynizm – powiedział.

Żołnierze wojsk specjalnych wrócili z Afganistanu. Przywitał ich szef MON

Szef MON Antoni Macierewicz spotkał się w sobotę we Wrocławiu z żołnierzami wojsk specjalnych, którzy w ostatnich miesiącach pełnili służbę w...

zobacz więcej

„Powiązania szefa MON budzą niepokój”

Rzecznik PO Jan Grabiec podkreślał na konferencji prasowej, że książka Piątka zawiera „cały szereg opisów biografii osób związanych z Antonim Macierewiczem, jego bliskich współpracowników, osób, z którymi Antoni Macierewicz w ostatnich latach robił interesy, ale też osób, które dziś są w otoczeniu ministra obrony narodowej”. Jak ocenił, powiązania szefa MON budzą „największy niepokój” i muszą zostać wyjaśnione przez Macierewicza.

Piątek: Macierewicz powiązany z rosyjskimi służbami

Jak można przeczytać m.in. na portalu gazeta.pl, Tomasz Piątek przez półtora roku badał koneksje ministra obrony narodowej. Rezultaty śledztwa opublikował w książce pt. „Macierewicz i jego tajemnice”. Jak twierdzi dziennikarz „GW”, jego półtoraroczne śledztwo wykazało powiązania Antoniego Macierewicza m.in. z rosyjskimi służbami wywiadowczymi i Kremlem.

źródło:

Zobacz więcej