RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Zawsze chciałem być księdzem”. Msza prymicyjna syna Beaty Szydło

– Jest to duchowe serce narodu, miejsce, skąd nasz katolicyzm, nasza wiara bierze swoją siłę. Sam potrzebuję tego wzmocnienia, dlatego też tu jestem – powiedział ks. Tymoteusz Szydło o Jasnej Górze. To tam w poniedziałek odbyła się jego msza prymicyjna. Koncelebrował ją m.in. dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Syn Szydło złoży śluby kapłańskie. Pierwszego kazania wysłucha premier

To będzie ważne wydarzenie dla rodziny szefowej rządu. 25-letni Tymoteusz Szydło złoży w sobotę w Krakowie śluby prezbiteriatu i zostanie kapłanem....

zobacz więcej

– Zawsze chciałem być księdzem. Po zakończonej edukacji w liceum wstąpiłem do Seminarium Krakowskiego – powiedział w poniedziałek ks. Tymoteusz Szydło. Dodał, że wizyta na Jasnej Górze jest dla niego ważna, ponieważ jak przypomniał sam pochodzi z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

25-letni Tymoteusz Szydło złożył w maju w Krakowie śluby prezbiteriatu i został kapłanem.

Jak podała w komunikacie prasowym Jasna Góra, do sanktuarium na mszę przybyli: premier Beata Szydło z małżonkiem Edwardem i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Obecni byli również członkowie rządu RP, wśród nich m.in.Mariusz Błaszczak, Elżbieta Rafalska, Jan Szyszko, Anna Zalewska, Zbigniew Ziobro, Beata Kempa, Elżbieta Witek, Stanisław Karczewski, a także posłowie PiS na czele z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej