RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podziękowania dla Jana Pietrzaka. Płyta z zapisem koncertów znanego satyryka

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski podziękował Janowi Pietrzakowi za jego pracę artystyczną na scenie. Twórca i lider studenckiego kabaretu „Hybrydy” oraz „Kabaretu pod Egidą”, satyryk, autor piosenek, skeczy i felietonów był bohaterem sobotniego koncertu „Imieniny Pana Janka” w Warszawie.

80. urodziny Jana Pietrzaka. Koncert w Polskim Radiu

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie trwa koncert pt. „80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski”. To koncert z...

zobacz więcej

Jacek Kurski wręczył Janowi Pietrzakowi płytę z zapisem koncertów artysty, który zasłynął satyrą wymierzoną w PRL. Satyryk otrzymał również Złoty Mikrofon – nagrodę Polskiego Radia przyznawaną osobom, których działanie przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Jubileuszowy koncert „Imieniny Pana Janka” wpisał się w obchody 50-lecia „Kabaretu pod Egidą”. Solenizant i gospodarz wieczoru Jan Pietrzak występował w roli reżysera.

Na scenie pojawili się między innymi Marlena Drozdowska, Natalia Sikora, Ryszard Makowski, Marcin Wolski, Stanisław Klawe oraz zespół „Zayazd” i grupa „Świt” z Wrocławia. Wśród wykonawców wystąpili również artyści ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Wśród wykonanych utworów nie zabrakło takich piosenek jak „Blues o nienawiści”, „Niech żyje Polska” oraz znanego wielu Polakom utworu „Żeby Polska była Polską”.

– To rok jubileuszy mojego męża: 80. urodziny i 50-lecie Kabaretu pod Egidą. To bardzo ważne wydarzenia w życiu mojego męża – powiedziała Katarzyna Pietrzak.

Artysta jako kabareciarz zasłynął satyrą, komentującą sytuację społeczno-polityczną, wymierzoną w ustrój PRL. – Tego nam nie odebrano, polskiego poczucia humoru – mówił Pietrzak.

źródło:
Zobacz więcej