RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia wręczone po raz pierwszy

Hyper Poland została nagrodzona za tzw. Hyperloop, czyli nowy środek transportu (fot. IAR/Łukasz Kowalski)
Hyper Poland została nagrodzona za tzw. Hyperloop, czyli nowy środek transportu (fot. IAR/Łukasz Kowalski)

Hyper Poland, PKN Orlen, PZU i PFR, TZMO SA, PGNiG – to laureaci po raz pierwszy wręczanej Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia.

„Wyróżnione firmy są orłami polskiej przedsiębiorczości”. Duda wręczył Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP

– Serdecznie gratuluję i dziękuję za tę piękną konkurencję, którą państwa firmy prowadziły w tym wyścigu do nagrody prezydenckiej. Wyścigu, który...

zobacz więcej

- Instytucja taka jak Polskie Radio, czyli ciesząca się dużym zaufaniem społecznym, nie może przechodzić obojętnie obok tego co się dzieje w gospodarce – powiedział Mariusz Staniszewski, wiceprezes Polskiego Radia.

- Gospodarka jest bardzo ważną częścią nie tylko naszego życia, ale też układu geopolitycznego, który się zmienia. Widzimy, że polskie firmy osiągają coraz lepsze wyniki i mają coraz większe znaczenia nie tylko w regionie, ale także globalnie. Gospodarka determinuje nasze życie i dlatego zdecydowaliśmy się wyróżnić tych, który bezpośrednio i pośrednio mają na to największy wpływ - dodał.

Firma Hyper Poland wygrała w kategorii „Przełomowe rozwiązanie”. W tej kategorii nagrodzone zostały najbardziej innowacyjne firmy w Polsce, od tzw. startupów po firmy doświadczone, mogące pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i obecne na rynku dłużej niż rok.

Hyper Poland została nagrodzona za tzw. Hyperloop, czyli nowy środek transportu, umożliwiający przemieszczanie się osób lub ładunków z ogromną prędkością, zbliżoną do prędkości dźwięku – taka prędkość jest możliwa dzięki temu, że Hyperloop porusza się w specjalnej kapsule o niskim ciśnieniu. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma PIT–RADWAR, a trzecie Ursus Bus SA.

PKN Orlen wygrał w kategorii „Filantrop polski” – to nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną. PKN Orlen wygrał za dużą aktywność w organizowaniu szeregu kampanii społecznych i prozdrowotnych. Drugie miejsce zajął Totalizator Sportowy, a trzecie Grupa PGE.

PZU SA razem z Polskim Funduszem Rozwoju wygrało w kategorii Skarb Narodowy – dla najlepszej spółki Skarbu Państwa, za „repolonizację” Banku Pekao SA. Nagrodę wraz nimi dostał też Bank PKO BP, za istotne współfinansowanie całego przedsięwzięcia. Drugie miejsce zajął PLL „LOT”, a trzecie Agencja Rozwoju Przemysłu.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Ambasador biznesu”. To nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą. TZMO SA jest bowiem, jak mówili prowadzący uroczystość Jolanta Fajkowska i Wojciech Surmacz, obecny zarówno na rynkach wschodnich, jak i zachodnich oraz za oceanem. To, jak dodali, „polski koncern globalny”. Drugie miejsce zajęła Vistal Gdynia SA, a trzecie Medcom sp. z o.o.

PGNiG wygrało w kategorii „Dobry zarząd”, czyli otrzymało nagrodę dla zarządu, dla którego wynik finansowy nie stanowi jedynego priorytetu w prowadzonej firmie. Drugi był zarząd firmy Cedrop SA, a trzeci zarząd Atlas sp. z o.o.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia mają stanowić prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich przedsiębiorców, którzy w szczególnie istotny sposób przyczyniają się do rozwoju ojczystej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej, angażują się w działalność charytatywną, prospołeczną i ekologiczną.

Wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonała kapituła, złożona z członków Zarządu Polskiego Radia S.A., Redaktora Naczelnego Redakcji Gospodarczej PR, Dyrektora Polskiego Radia 24 oraz ekspertów z dziedziny gospodarki i ekonomii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej