Gigantyczny biznes na rozwodach. Sprawy ciągną się latami

Adwokaci i radcy prawni chętnie przyjmują zwłaszcza sprawy związane z podziałem dużych majątków (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Lawinowo przybywa kancelarii prawnych, które specjalizują się w prowadzeniu spraw rozwodowych. Ich zyski sięgają setek tysięcy złotych – pisze „Nasz Dziennik”.

To chyba najdroższy rozwód świata. Była żona dostanie nieziemską fortunę

Aż 453 miliony funtów, czyli – bagatela – 2,2 miliarda złotych musi zapłacić byłej żonie pewien rosyjski miliarder – orzekł brytyjski sąd. O...

zobacz więcej

Jak wynika z danych Ministerstwa Sprawiedliwości, w Polsce rocznie dochodzi do około 80 tysięcy rozwodów. Adwokaci i radcy prawni chętnie przyjmują zwłaszcza sprawy związane z podziałem dużych majątków.

– Biznes rozwodowy to fakt. Są sprawy, które ciągną się latami, co eskaluje koszty – mówią prawnicy, rozmówcy „Naszego Dziennika”.

Na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się konferencja pod tytułem „Rodzina przed obliczem Temidy”. Spotkanie zorganizował Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris z Katedrą Socjologii Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło:
Zobacz więcej