RAPORT

Pogarda

„Nie przekazywałem OLT Express żadnych poufnych informacji”

Najnowsze

Popularne

– Moja współpraca z OLT Express była elementem mojego życia prywatnego, nie była wprost powiązana z moją pracą na lotnisku w Gdańsku – mówił w środę przed komisją śledczą ds. Amber Gold Michał Tusk. – Nie przekazywałem OLT Express żadnych informacji, których port lotniczy Gdańsk nie przekazuje liniom lotniczym – wyjaśnił.

„Nie będzie żadnego grillowania Michała Tuska”

– Jako minister mam mało czasu, żeby śledzić prace komisji ds. Amber Gold, ale stawałem przed nią i od czasu do czasu czytam sprawozdania z jej...

zobacz więcej

Jarosław Krajewski (PiS) przytoczył maila Michała Tuska z 17 lipca 2012 roku do dyrektora zarządzającego OLT Express Jarosława Frankowskiego o treści: „Rozumiem, że nie planujecie kąsania LOT-u bezpieczeństwem, myślisz, że mogę w takim razie te swoje zestawienie incydentów i zdarzeń z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, podesłać znajomym dziennikarzom, może teraz dla odmiany przywalą LOT-owi”.

Michał Tusk potwierdził, że po awarii jednego z samolotów linii OLT Express zaproponował kierownictwu firmy sporządzenie raportu dowodzącego większej awaryjności maszyn LOT-owskich. Oświadczył również, że tworzenie tego rodzaju materiałów marketingowych wchodziło w zakres jego współpracy z prywatnym przewoźnikiem.

Michał Tusk zapewnił jednocześnie, że liniom OLT Express doradzał w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i te obowiązki nie wchodziły w kolizję z innymi – świadczonymi na rzecz wszystkich przewoźników z gdańskiego lotniska, w tym LOT-u.

„Roman Giertych jest sprawny w wykorzystywaniu różnych kruczków prawnych”

– Małgorzata Wassermann to typ rzetelnego prawnika, który sam dochodzi do prawdy przeciw wszystkim. Roman Giertych jest rzetelny w dbaniu o swoich...

zobacz więcej

Praca dla kilku podmiotów jednocześnie

– Wykonywałem dwie prace, pracowałem w Porcie Lotniczym Gdańsk, i jako jego pracownik wtedy, kiedy była taka potrzeba, konieczność, pomagałem wszystkim przewoźnikom, w tym Polskim Liniom Lotniczym LOT. Wykonywałem w tym momencie pracę dla OLT Express m.in. tworząc tego typu raporty czy publikację – powiedział M.Tusk.

Poinformował, że Frankowski nie odpowiedział mu na jego maila. – Sprawa nigdy nie wyszła poza fazę jakiejkolwiek realizacji – zapewnił.

M.Tusk powiedział, że mail do Frankowskiego nie był część jego pracy dla portu lotniczego, lecz współpracy z OLT Express, która była „elementem jego życia prywatnego”. Podkreślił, że nie przekazywał OLT Express żadnych poufnych informacji, takich, które Port Lotniczy Gdańsk nie udostępniałby innym liniom lotniczym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej