„Roman Giertych jest sprawny w wykorzystywaniu różnych kruczków prawnych”

– Małgorzata Wassermann to typ rzetelnego prawnika, który sam dochodzi do prawdy przeciw wszystkim. Roman Giertych jest rzetelny w dbaniu o swoich klientów bez względu na to, kim oni są. Jest bardzo sprawny w wykorzystywaniu różnych kruczków prawnych, jest sprawny retorycznie. Będzie to ciekawe starcie dwóch różnych filozofii podejścia do prawa. Rola Michała Tuska zasługuje na wyjaśnienie – stwierdził w programie „Gość poranka” Marcin Horała, poseł PiS z Trójmiasta.

Wassermann o Amber Gold: powoli wszystko układa się w jedną całość

– Obserwuję, że od momentu przegłosowania wniosku, by przesłuchać Michała Tuska i Sławomira Nowaka, rozpoczął się atak na mnie i na członków...

zobacz więcej

Trwają przesłuchania przed komisją śledczą ds. afery Amber Gold. W środę stanie przed nią Michał Tusk, syn byłego premiera. Wspierać go ma adwokat Roman Giertych. Michał Tusk ma wyjaśnić, jak nawiązał współpracę z firmą OLT Express należącą do Marcina P.

– Chcemy wiedzieć m.in. to, jak Michał Tusk znalazł pracę w gdańskim porcie lotniczym, a także jak rozpoczęła się jego współpraca z firmą Marcina P. – stwierdził w Polskim Radiu poseł Stanisław Pięta z PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

Jak poinformował we wtorek na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski – Michała Tuska ma reprezentować w Sejmie były premier Roman Giertych.

Szef Amber Gold Marcin P. mówił, że Michał Tusk zdradzał jego spółce tajemnice handlowe gdańskiego lotniska. Syn premiera tłumaczył wtedy, że informacje, które przekazywał OLT Express, były dostępne publicznie.

źródło:
Zobacz więcej