Pięciu imigrantów w ukrytych w osobówce. Kolejna próba przemytu w Mellili

Pogranicznicy udaremnili przemyt (fot. Ministerio del Interior)

Dwie osoby w bagażniku, dwie w tylnej kanapie i jedna w desce rozdzielczej - tak upakowane auto podjechało do przejścia granicznego między Marokiem a Mellilą, hiszpańską eksklawą w Afryce. Celnicy udaremnili przemyt.

Jechali pod fotelem i w desce rozdzielczej. Uchodźcy bliscy uduszenia

Dwóch migrantów bliskich uduszenia odkryli w aucie jadącym z Maroka celnicy w Ceucie, hiszpańskiej enklawie w Afryce. Jeden z mężczyzn był ukryty w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę. Według hiszpańskiej straży granicznej samochód osobowy stanął w kolejce do kontroli jak wszyscy. Gdy zbliżał się do pierwszej blokady, kierowca nagle zmienił kierunek i niemal staranował funkcjonariuszy.

Auto uderzyło w słupek, a marokański kierowca zaczął uciekać. Szybko jednak został złapany i przekazany policji. W mercedesie natrafiono na ukrytych pięciu migrantów, w tym trójkę nieletnich.

Cel migrantów

To kolejna udaremniona próba przemytu ludzi na jednym z dwóch obok Ceuty lądowych przejść granicznych, które łączą państwo afrykańskie z Unią Europejską. Dzień wcześniej pogranicznicy odkryli dziewięcioro migrantów, upchniętych w innym aucie.

Mellila i Ceuta są celem dla tysięcy migrantów chcących przedostać się do Europy. Ci, których nie stać na zapłacenie przemytnikom, próbują włamywać się do aut lub sforsować wysokie ogrodzenie. Regularnie dochodzi do zamieszek, gdy większe grupy migrantów próbują przedrzeć się przez płot.

W marcu hiszpańskie władze zapowiedziały zwiększenie pojemności dwóch ośrodków dla uchodźców w eksklawach w Północnej Afryce - z 4,5 do 8,5 tys.

źródło:
Zobacz więcej