RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Córka mafijnego bossa Totò Riiny nie dostanie becikowego

Totò Riina i jego córka Lucia (fot. Twitter/ANSA)
Totò Riina i jego córka Lucia (fot. Twitter/ANSA)

Najnowsze

Popularne

Najmłodsza córka osławionego szefa cosa nostry Totò Riiny, który odsiaduje dożywocie, nie dostanie zasiłku za urodzenie dziecka. Przyznawany jest matkom, które mają złe warunki finansowe. Zapomogi odmówiły 36-letniej Lucii służby administracyjne sycylijskiego miasteczka Corleone.

Ekskomunika dla mafiosów? Watykan chce pomóc w walce z przestępczością

Przynależność do grup przestępczych oraz korupcja grożą nie tylko więzieniem. Watykan pracuje nad projektem ekskomuniki za angażowanie się w taką...

zobacz więcej

Trzyletni zasiłek otrzymują rodziny, które mają dochody niższe niż 7 tysięcy euro rocznie. Władze Corleone stwierdziły, że Lucia złożyła niekompletny wniosek, a gdy jej mąż Vincenzo Bellomo chciał go uzupełnić, było już po terminie.

Lucia jest jedynym dzieckiem Totò Riiny, które zdecydowało się zostać w rodzinnej miejscowości. 36-latka jest malarką i publikuje swoje prace w internecie.

Riina ma czwórkę dzieci – córkę, która mieszka z mężem w Apulii oraz dwóch synów. Giovanni tak jak tata odsiaduje dożywocie, a Salvo, który jest objęty karą ograniczenia wolności, napisał książkę o swojej rodzinie. Jej promocja w mediach wywołała we Włoszech oburzenie.


Czy Riina wyjdzie na wolność?

Wszelkie informacje o rodzinie Totò Riiny i o nim samym przyciągają uwagę włoskich mediów. To jeden z najpotężniejszych i najokrutniejszych bossów mafijnych, szef rodziny z Corleone. Od 1995 r. jest w więzieniu, gdzie trafił z wyrokiem dożywocia. Miał zabić sam kilkadziesiąt osób i zlecić zabójstwa kilkuset, w tym prawników walczących z mafią: Giovanniego Falcone i Paola Borsellino. Na mafijnej działalności zbił majątek. Organizacją zarządzał także zza krat.

W mediach toczy się dyskusja, czy schorowany Riina, obecnie 87-letni, może wyjść z więzienia do aresztu domowego, by tam „umrzeć z godnością”, tak jak to się dzieje z wieloma terminalnie chorymi więźniami. Pomysł taki spotkał się z wyjątkowo mocnym oporem ze strony włoskich mediów i opinii publicznej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej