Żakowski: Szydło w Auschwitz wygłosiła pochwałę nazizmu

Jacek Żakowski (fot.wikimedia.org)

Na łamach poniedziałkowego wydania „Gazety Wyborczej” Jacek Żakowski stwierdził, że Beata Szydło nie zrozumiała znaczenia zdania, które wypowiedziała w Auschwitz. – Przemawiając w Auschwitz, Szydło wygłosiła pochwałę nazizmu, choć chciała go potępić – ocenił.

„Plemienna histeria plus cynizm Donalda Tuska”

Spór wokół słów Beaty Szydło w Auschwitz. – Donaldowi Tuskowi wszystko kojarzy się z migracją i PiS – tak w programie „Salon Dziennikarski”...

zobacz więcej

– Dramat polega na tym, że liczni ważni ludzie dziś mówią i robią rzeczy straszne, zwykle nie wierząc, że mogą mieć straszne skutki. Wielkie polityczne zło uważają za zło historyczne, należące tylko do przeszłości. Sądzą więc, że mogą bezkarnie mówić i robić, co im się podoba, bo straszna przeszłość nie wróci, skoro powrotu do niej zakazaliśmy nawet w konstytucji – dodał.

– Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli – powiedziała w trakcie swojego przemówienia premier Szydło, podczas obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji Polaków do niemieckiego KL Auschwitz.


Zobacz całe przemówienie premier Beaty Szydło

Przemówienie skrytykowali wcześniej politycy Platformy Obywatelskiej oraz szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

źródło:
Zobacz więcej