Policja wiedziała, że wrócą na długi weekend. 16 zatrzymanych

Kryminalni z Kielc zakasali rękawy (fot. Shutterstock)

Kieleccy funkcjonariusze zagięli parol na lokalnych przestępców. Efekt - wpadło 16 poszukiwanych, także listami gończymi. – Wszyscy uchylali się przed odbyciem kary więzienia – wyjaśnia portalowi tvp.info Karol Macek, rzecznik KMP w Kielcach. To jedna z największych takich akcji w ostatnim czasie.

Wolał zmywarkę od więzienia. Nietypowa ucieczka przed policjantami

30-letni głogowianin bardzo nie chciał iść do więzienia. Kiedy więc przyszli po niego policjanci, rozpoczął brawurową ucieczkę i ukrył się w...

zobacz więcej

Długi weekend to czas wzmożonej pracy nie tylko policjantów z drogówki. Rękawy zakasali kryminalni z Kielc - postanowili wykorzystać fakt, że przestępcy także robią sobie wolne i wracają odpoczywać w rodzinne strony. – Akcja trwała od środy do niedzieli – wyjaśnia nam Karol Macek, rzecznik KMP w Kielcach. Efekt okazał się wielkim sukcesem.

Unikali więzienia

Zatrzymano 16 poszukiwanych. Za czterema z nich wystawiono listy gończe. – Wszyscy zatrzymani uchylali się przed odbyciem kary więzienia – wyjaśnia portalowi tvp.info Karol Macek, rzecznik KMP w Kielcach. Ich dobra passa właśnie się skończyła.

Wśród zatrzymanych jest 33-letni mieszkaniec gminy Piekoszów, który nie zgłosił się do aresztu, by odbyć karę 1 roku i 8 miesięcy więzienia. Kolejnego dnia policjanci zatrzymali w Kielcach 34-latka z gminy Bodzentyn. Mężczyzna ten za przestępstwa narkotykowe również spędzi za kratkami najbliższy rok i 8 miesięcy.

Poszukiwani wpadali podczas kontroli drogowych lub kiedy byli legitymowani na ulicy. Na gorącym uczynku został zatrzymany złodziej sklepowy. Większość zatrzymanych policjanci zaskoczyli w ich domach, podczas laby przy grillu. Niektórzy z nich na długi weekend przyjechali z zagranicznych kryjówek. Wszyscy byli kompletnie zaskoczeni.

źródło:
Zobacz więcej