Wassermann o Amber Gold: powoli wszystko układa się w jedną całość

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold – M. Wassermann (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Obserwuję, że od momentu przegłosowania wniosku, by przesłuchać Michała Tuska i Sławomira Nowaka, rozpoczął się atak na mnie i na członków komisji. Im bliżej jesteśmy przesłuchania najważniejszych świadków, tym bardziej ta presja się zwiększa. Łączę to jeszcze z jednym faktem. W ostatnim czasie do komisji wpłynął materiał dowodowy, który jest bardzo mocny, a dla niektórych porażający – oświadczyła w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” Małgorzata Wassermann (PiS), przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold.

„Czy minister Nowak nie reagował, bo w OLT był syn premiera?”

– Albo rząd Donalda Tuska w sposób mało elegancki oszukał Polaków, bo w ogóle się tym tematem nie zajmowali. Albo rozmawiano o tym, ale w taki...

zobacz więcej

– Ten materiał wskazuje pewien całościowy kontekst sprawy, dający do myślenia członkom komisji. Spodziewam się teraz, że w świetle tych informacji atak na moją osobę zostanie zwielokrotniony. Jestem na to przygotowana zarówno psychicznie, jak i merytorycznie – dodała.

Wassermann „zastanawia liczba negatywnych zbiegów okoliczności i podejrzana bierność wielu instytucji wobec patologii, które są ujawniane w świetle kamer”.

Ludzie bez środków inwestowali w Amber Gold? Komisja śledcza na tropie przekrętu

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold zdecydowała, że wniesie do CBA o przesłanie dokumentów dotyczących osób, które były bezrobotne, nie miały...

zobacz więcej

– Jest rzeczą nad wyraz zastanawiającą, jak to się stało, że syn ówczesnego premiera w tak wrażliwym momencie rozpoczyna pracę w OLT Express. Pan Michał Tusk oficjalnie rozpoczął pracę dla OLT Express w połowie marca 2012 roku, a w końcówce marca Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego formalnie zaczyna zauważać proceder Marcina P. Operacyjny efekt pracy ABW kończy się notatką gen. Krzysztofa Bondaryka, przesłaną do sześciu najważniejszych osób w państwie, w której znajduje się ostrzeżenie przed działaniami Marcina P. Ta notka trafiła na biurko rządzących 24 maja 2012 r. – powiedziała.

Zdaniem przewodniczącej komisji „powoli wszystko układa się w jedną całość, ale jest za wcześnie, by odpowiedzieć na pytanie, co było zasadniczym celem działania spółek OLT i czy dany cel był rzeczywiście jedyny”.

– Kolejne prace komisji pokażą, z jakiego powodu do samego końca instytucje państwowe nie zadziałały – podsumowała.

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold będzie w tym tygodniu kontynuowała przesłuchania świadków związanych z wątkiem lotniczym afery. We wtorek zeznania złoży prezes zarządu Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasz Kloskowski, natomiast w środę – Michał Tusk, syn byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

źródło:
Zobacz więcej