Internet coraz mocniej kusi telewizją. Wystartował serwis kolejnego portalu

W poniedziałkowy poranek na antenie TVP Info pokazano wywiad wPolsce.pl z premier Beatą Szydło (fot. Materiały prasowe)

W poniedziałek wystartował serwis wPolsce.pl, tworzony przez zespół tygodnika „W Sieci” i serwisu wPolityce.pl (oba należą do firmy Fratria). Ten nowy projekt medialny, który z czasem może przekształcić się w stację naziemną, uruchomiono z okazji siódmych urodzin portalu. Oznacza to, że polscy internauci mają coraz większy wybór i mogą już przebierać w telewizyjnej ofercie.

Premier Szydło: lepiej pomagać uchodźcom na miejscu, tak robi Polska

– Jeśli możemy pomoc większej ilości osób w regionie ogarniętym wojną tam na miejscu, to trzeba tak robić – powiedziała w poniedziałek premier...

zobacz więcej

– To telewizja – na razie internetowa, ale mamy nadzieję, że z czasem: dalej, szerzej. Uważamy, że wśród stacji telewizyjnych jest miejsce, potencjał i przede wszystkim potrzeba, żeby ten przekaz był jak najbardziej prawdziwy – zapowiedział Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych.

wPolityce.pl jest kolejnym portalem, który wchodzi na nowy obszar medialnej działalności. W ostatnim czasie zadebiutowały dwie duże telewizje internetowe firmowane przez Wirtualną Polskę i Grupę Onet-RASP. Obie nadają serwisy informacyjne, programy publicystyczne, filmy oraz seriale. Mają także pasma tak skonstruowane jak stacje telewizyjne.

Jak podkreślają specjaliści zajmujący się internetem, to naturalny kierunek rozwoju. Świadczy to też o coraz większym zacieraniu się granic między różnymi – jak do tej pory – rodzajami mediów. A jeśli przyjrzymy się strategii rozwoju portali horyzontalnych na świecie, to wyraźnie widać, że idą właśnie w tę stronę.

Na świecie własne i oryginalne treści wideo tworzy każdy liczący się gracz na rynku, począwszy od Netfliksa przez HuffingtonPost aż po Amazon.

Swoje treści telewizyjne przygotowuje też do wydania interetowego Agora, która projekty telewizyjne rozwija od 2013 r.

źródło:
Zobacz więcej