Prokuratura: ekspertyza potwierdziła ciężki uszczerbek na zdrowiu Golloba

„Nie mamy na tę chwilę dowodów na działanie osób trzecich” (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Czy wypadek Golloba wynikał z działań osób trzecich? Próbują to ustalić śledczy z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. – Ekspertyza sporządzona przez biegłego z zakresu medycyny wskazuje na ciężki uszczerbek na zdrowiu Tomasza Golloba – powiedział Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury. – Potwierdza to kwalifikację prawną, którą przyjęliśmy, wszczynając śledztwo – dodał.

Gollob rozpoczyna rehabilitację. Lekarze są dobrej myśli

Tomasz Gollob ma trafić dziś do kliniki rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Do tej pory sportowiec przebywał na...

zobacz więcej

– Z ekspertyzy wynika to, co przypuszczaliśmy. Obrażenia żużlowca stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu z punktu widzenia prawno-karnego. Nie wynika z tego do końca, w jaki sposób obrażenia powstały – powiedział Kukawski. Prokurator stwierdził, że opinia biegłego wskazuje, w jaki sposób mogło dojść do tego uszkodzenia ciała oraz kwalifikację prawną. – Biegły nie mógł stwierdzić, czy ten uszczerbek na zdrowiu jest nieodwracalny, gdyż proces leczenia cały czas trwa – dodał.

W kolejnych dniach stanowisko w sprawie śledztwa ma zająć prokurator referent. Ma on zadecydować, czy w sprawie trzeba podejmować jakieś kolejne czynności. Kukawski nie chce spekulować na temat zakończenia postępowania i możliwego postawienia komuś zarzutów. – Nie mamy na tę chwilę dowodów na działanie osób trzecich, które miałyby wpływ na to zdarzenie – dodał.

„Wasze wsparcie daje mi siłę”. Tomasz Gollob czuje się lepiej

– Tomasz Gollob jest w trakcie przenoszenia na oddział neurochirurgii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Czuje się lepiej i normalnie z...

zobacz więcej

„Tomek ma w sobie determinację”

– Tomek ćwiczy bardzo intensywnie, nawet po osiem godzin dziennie – powiedział „Super Expressowi” Cezary Rybacki, lekarz i prywatnie przyjaciel Golloba. Jak podaje dziennik, żużlowiec daje z siebie wszystko podczas rehabilitacji i najprawdopodobniej opuści szpital na początku września.

– Ma w sobie determinację. Widać zacięcie, sportową złość i determinację – dodał Rybacki. 46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu z 2010 r., 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

źródło:
Zobacz więcej