Prezydent: PiS, jak i ja głosimy jasne poglądy prawicowe

Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Paweł Supernak)

– Zarówno PiS, jak i ja głosimy jasne poglądy prawicowe, mówimy o wartościach i o tym, skąd one się wzięły. Wracamy do wartości chrześcijańskich, na których wyrósł cały Stary Kontynent, i chcemy do nich wracać, a nie się ich wyrzekać – powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie Telewizji Republika.

Prezydent odwiedził Jana Olszewskiego. Jego rząd został odwołany 25 lat temu

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w piątek Jana Olszewskiego, premiera rządu wyłonionego w wyniku pierwszych w pełni wolnych wyborów po 1989 r. Nie...

zobacz więcej

– Przez całą historię III RP, przez te 27 lat, cały czas się mówiło, jak bardzo potrzebna jest w społeczeństwie obywatelskość. To jest z całą pewnością przejaw tegoż społeczeństwa obywatelskiego – stwierdził Andrzej Duda. Prezydent dodał, że „Kluby Gazety Polskiej to najpewniejszy i najprężniejszy przejaw obywatelskości oddolnej”.

W rozmowie poruszono również temat działań Donalda Tuska, atakującego polski rząd.

– Jeśli były premier polskiego rządu, a dziś przewodniczący Rady Europejskiej o słowach na temat państwa, które powinno być silne, by chronić swoich obywateli, wypowiada się negatywnie, to jakiego państwa Donald Tusk chce? Takiego, które nie będzie istniało? Państwo polskie nie istniało podczas II wojny światowej i wydarzyło się wiele złych rzeczy, jak choćby zagłada społeczeństwa żydowskiego – zaznaczał prezydent.

Jak dodał, „aktualnie istnieją różne próby uderzenia w polskich polityków”. Prezydent zaznaczył, że „on sam takich prób doświadczał i doświadcza nadal”.

– Te próby są i będą cały czas, ale wszyscy tego się spodziewali. Polski rząd nie jest formacją, z której przedstawiciele Unii Europejskiej czy innych, liberalno-lewicowych partii w całej Europie są zadowoleni. Zarówno PiS, jak i ja głosimy jasne poglądy prawicowe, mówimy o wartościach i o tym, skąd one się wzięły. Wracamy do wartości chrześcijańskich, na których wyrósł cały Stary Kontynent, i chcemy do nich wracać, a nie się ich wyrzekać – podkreślił prezydent Duda.

źródło:
Zobacz więcej