„Plemienna histeria plus cynizm Donalda Tuska”

Spór wokół słów Beaty Szydło w Auschwitz. – Donaldowi Tuskowi wszystko kojarzy się z migracją i PiS – tak w programie „Salon dziennikarski” powiedział socjolog Tadeusz Zysk o słowach szefa Rady Europejskiej, który ostro skrytykował polską premier. – To jest dla mnie plemienna histeria plus cynizm Donalda Tuska – dodał Piotr Zaremba z tygodnika „wSieci”.

Tusk o Szydło: takie słowa nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera

„Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera” – napisał w środę na swoim oficjalnym profilu na Twitterze...

zobacz więcej

Premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Premier powiedziała tam, że wielkim zadaniem dla polityków jest doprowadzić do tego, by „tak straszliwe wydarzenia jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni, nigdy więcej się nie powtórzyły.

– Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli – podkreśliła. Słowa wywołały burzę. „Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera” – napisał w środę na swoim oficjalnym profilu na Twitterze Donald Tusk. W podobnym tonie wypowiedzieli się politycy opozycji.

Atak na premier Szydło po przemówieniu w Auschwitz [ANGIELSKIE NAPISY]

Podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do niemieckiego obozu Auschwitz, Beata Szydło mówiła między innymi, że...

zobacz więcej

„Plemienna histeria plus cynizm Tuska”

– To jest wypowiedź o tym, że państwo powinno być silne i zdolne odeprzeć zagrożenie. Zagrożenie, podkreślmy, nie dla Polaków, tylko dla obywateli, a polscy Żydzi byli polskimi obywatelami – powiedział Piotr Zaremba z tygodnika „wSieci” w programie „Salon dziennikarski”. Publicysta dodał, że spotkał się z tezą, że „jest to jakaś forma pogardy dla imigrantów, że imigranci są tym samym, kim byli Żydzi w 1939 r.”. – Ja się spotkałem nawet z kuriozalną interpretacją, że jest to antysemickie wystąpienie. To jest dla mnie plemienna histeria plus cynizm Donalda Tuska – dodał.

teraz odtwarzane
„To cynizm Donalda Tuska, robi to z premedytacją"

„Tuskowi wszystko kojarzy się z PiS i migracją”

– Są ludzie, którym się wszystko kojarzy z jednym: freudystom z seksem, marksistom z walką klas, a Donaldowi Tuskowi z migracją i PiS. To jest problem psychologiczny. Przykro mi, że włączył w tę grę całą Europę i działa na szkodę Polski – powiedział Tadeusz Zysk, socjolog z wykształcenia, właściciel jednego z największych wydawnictw książkowych Zysk i S-ka.

Ks. Henryk Zieliński z tygodnika „Idziemy” znalazł podobieństwo między wystąpieniem premier Szydło a przysięgą wojsk izraelskich na wzgórzu Masada – symbolu bohaterstwa i oporu Żydów przeciwko rzymskim okupantom w I w. n.e. – Tam, gdzie dokonała się wielka tragedia Żydów broniących się przed Rzymianami, potem, już w niepodległym Izraelu, odbywały się przysięgi wojsk pancernych z rotą, że Masada nigdy się w historii Izraela nie powtórzy. Czy to było żerowanie na tej tragedii? Nie. To jest raczej wyciąganie wniosków z przeszłości, abyśmy nie obudzili się po szkodzie – powiedział ks. Henryk Zieliński z tygodnika „Idziemy”.

teraz odtwarzane
„Donaldowi Tuskowi wszystko kojarzy się z migracją”źródło:
Zobacz więcej