7 proc. Amerykanów twierdzi, że czekoladowe mleko dają… brązowe krowy

Wielu Amerykanów nie wie, że mleko czekoladowe to mleko, cukier i kakao (fot. Shutterstock)

Jeden na 14 dorosłych Amerykanów uważa, że czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów – wynika z ostatniego badania Innovation Center for U.S. Dairy. Gdyby taki procent spróbować przełożyć na odsetek Amerykanów - wyszłoby, że ponad 16 mln obywateli nie wie, że mleko czekoladowe to mleko, kakao i cukier.

Uczniowie mają za krótkie przerwy obiadowe. Marnują się tony jedzenia

Konfederacja Polskich Banków Żywności alarmuje – obiadowe przerwy w szkołach są za krótkie. Dzieci mają za mało czasu na zjedzenie posiłków i w...

zobacz więcej

Specjaliści upierają się od lat, że wielu Amerykanów w temacie rolnictwa to analfabeci. Nie wiedzą, gdzie rośnie jedzenie, jak trafia do sklepów ani tym bardziej, jak powstaje mleko czekoladowe.

W badaniu Departamentu Rolnictwa, zleconym na początku lat 90., wnioski były zaskakujące: prawie jedna na pięć dorosłych osób nie wiedziała, że hamburgery są zrobione z wołowiny. Po latach eksperci nie są przekonani, że w tym temacie w Stanach Zjednoczonych wiele się zmieniło.

Szokujących wniosków z badań w dziedzinie rolnictwa jest więcej. Jak podaje „Washington Post”, dzieci z kalifornijskich szkół nie wiedzą, że pikle to też ogórki, że cebula i sałata to warzywa. Czworo na dziesięcioro dzieci nie wie, że hamburgery robi się z krów, a 30 proc., że ser robi się z mleka.

źródło:
Zobacz więcej