Królowa Elżbieta u ofiar pożaru Grenfell Tower. Towarzyszył jej książę William

Brytyjska królowa Elżbieta II odwiedziła centrum pomocy poszkodowanym w tragicznym pożarze Grenfell Tower w Londynie (fot. REUTERS/Dominic Lipinski/Pool)

Brytyjska królowa Elżbieta II odwiedziła centrum pomocy poszkodowanym w tragicznym pożarze Grenfell Tower w Londynie. Towarzyszył jej książę William. W ośrodku w Centrum Sportowym Westway królowa i książę Cambridge spotkali się z wolontariuszami i przedstawicielami lokalnej społeczności. Liczba ofiar śmiertelnych pożaru wzrosła już do 30.

Strażacy w Londynie szukają już tylko ciał. Bilans ofiar wzrósł do siedemnastu

Przeszukiwanie londyńskiego wieżowca Grenfell Tower, który spłonął we wtorek w nocy może potrwać kilka miesięcy – poinformował komendant...

zobacz więcej

W czwartek Elżbieta II przekazała rodzinom ofiar i poszkodowanych wyrazy współczucia i solidarności.

„W myślach i modlitwie jestem z tymi, którzy stracili swoich bliskich w pożarze w Grenfall Tower i z tymi, którzy są w ciężkim stanie w szpitalu” – napisała brytyjska królowa. Podziękowała też pracownikom służb i wolontariuszom, którzy nieśli pomoc poszkodowanym.


W pożarze Grenfell Tower zginęło 30 osób, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali. Jest też wielu zaginionych. Strażacy kontynuują przeszukiwanie budynku w poszukiwaniu ludzi. Akcja może potrwać kilka tygodni.

źródło:
Zobacz więcej