Porwali, poniżali, kazali podpisać umowę sprzedaży samochodu. Są już w rękach policji

Policjanci z Chełmna zatrzymali cztery osoby, które miały wywieźć do lasu mężczyznę. Sprawcy, bijąc i zastraszając, zmusili go do podpisania umowy sprzedaży samochodu. Zatrzymani trafili do aresztu. Do zdarzenia doszło w ostatnią środę w Unisławiu.

Włamywacze na rowerach. Trzech Gruzinów okradało mieszkania

Opolscy policjanci zatrzymali trzech Gruzinów podejrzanych o to, że włamywali się do mieszkań i je okradali. Straty mogą wynosić prawie 50 tys....

zobacz więcej

Toruńskich policjantów zaalarmował dyspozytor pogotowia ratunkowego po przywiezieniu do szpitala mężczyzny z obrażeniami ciała. Informacje przekazano śledczym w Chełmnie.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że we wtorek w Unisławiu spotkał się wieczorem ze swoim znajomym oraz nieznanymi mu mężczyznami i kobietą. Mieli razem pić alkohol i zażywać narkotyki. Po kilku godzinach doszło do sprzeczki o rozliczenia finansowe.

W nocy z wtorku na środę uczestnicy libacji, grożąc pokrzywdzonemu, wrzucili go do bagażnika daewoo i wywieźli do lasu. Tam rozebrali go i bili, a także grozili przedmiotem przypominającym broń. Chcieli zmusić mężczyznę do sprzedaży jego samochodu.

Po sporządzeniu umowy, w myśl której właścicielem auta stała się 19-letnia kobieta, sprawcy pozostawili 23-letniego mężczyznę w lesie. Pokrzywdzonemu pomógł nieznany mężczyzna, który wezwał pogotowie.

Śledczy po przeprowadzeniu czynności wytypowali i zatrzymali do spawy cztery osoby w wieku 32, 26, 25 i 19 lat. W ich miejscach zamieszkania zabezpieczono 150 g amfetaminy, 40 g marihuany oraz 84 tabletki extasy, a także broń gazową i pałkę.  Udało się również odzyskać samochód poszkodowanego.

32- i 26-latek usłyszeli zarzuty. Za pozbawienie człowieka wolności grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej