Dziecko w walizce. Celnicy udaremnili przemyt

Incydent na przejściu granicznym w Medyce. 50-letnia Ukrainka usiłowała przemycić 8-letnie dziecko w walizce. Wpadła podczas rutynowej kontroli bagażu. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Hiszpania: próbowała przeszmuglować w walizce… ośmioletniego chłopca

zobacz więcej

– Celnicy zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie kobiety, która zachowywała się dość nerwowo. Nie chciała pokazać swojego bagażu. Jak się okazało, przewoziła w nim swoje dziecko – powiedziała na antenie TVP Info chor. Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Matka z 8-letnim synkiem zostali zawróceni z granicy. Dodatkowo 50-latka została ukarana grzywną za wykroczenie polegające na pomocnictwie w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Nerwowe zachowanie kobiety

Uwagę funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wzbudziły bagaże 50-letniej kobiety podróżującej pociągiem i jej nerwowe zachowanie. Jedna z walizek znajdowała się przy kobiecie, a nie jak pozostałe w luku bagażowym. Podróżna nie chciała otworzyć walizki do kontroli, odsunęła suwak jedynie na kilka centymetrów. Zaczęła nerwowo upychać odzież wystającą z bagażu.

– Po sprawdzeniu walizki, funkcjonariusze odkryli, że pod odzieżą znajduje się 8-letni chłopiec – powiedziała portalowi tvp.info Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Dziecko natychmiast zostało wyjęte z bagażu, choć jego matka próbowała to utrudnić. Chłopiec był zgrzany i rozpalony.

Chor. Anna Michalska wskazała, że tydzień temu ta sama kobieta, posługująca się paszportem biometrycznym, podróżowała pociągiem relacji Kijów-Przemyśl z dzieckiem, które miało stary paszport, w dodatku nie posiadało wizy.

Do zdarzenia doszło na kolejowym polsko-ukraińskim przejściu granicznym Przemyśl-Mościska.

Obywatelka Ukrainy usłyszała zarzut pomocnictwa w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i ukarana została mandatem w wysokości 200 zł.

banner

źródło:
Zobacz więcej