RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Morawiecki: za 2-3 lata ponad tysiąc autobusów elektrycznych w miastach

Najnowsze

Popularne

– Sądzę, że za dwa-trzy lata będziemy mieli kilkaset, jeśli nie powyżej tysiąca autobusów elektrycznych jeżdżących po polskich miastach w ramach transportu publicznego – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w środę w Jawczycach.

Zaprojektuj karoserię elektrycznego auta. Dla polskich kierowców

„Podziel się z nami swoją wizją i pomysłami. Narysuj dla nas elektryczny samochód przyszłości” – zachęcają organizatorzy konkursu, ogłoszonego...

zobacz więcej

Wicepremier, minister rozwoju i finansów wziął w środę udział w spotkaniu na temat rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce w siedzibie Warszawskich Zakładów Mechanicznych. W spotkaniu uczestniczyli także prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Marcin Chludziński oraz prezes Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM Joanna Szwajkowska.

Podczas spotkania Morawiecki mówił o rozwoju rynku autobusów elektrycznych; dodał także, że jeśli chodzi o inne samochody elektryczne, „też jesteśmy na dobrej drodze, by w roku 2025 osiągnąć założone wielkości”.

– Mogę półżartem powiedzieć, że jedno z moich pierwszych pytań do pani prezes, jak rozmawialiśmy dzisiaj rano na temat firmy, było takie, czy przypadkiem przez elektromobilność nie pozbawimy pracy tutaj w WZM, ale to jest pewien etap na drodze daleko sięgającej transformacji – zaznaczył.

Zapewniał także, że „przyciągamy największych inwestorów elektromobilności z całego świata”, m.in. „będziemy mieli jedną z największych fabryk produkujących baterie litowo-jonowe w Polsce”. Dodał, że chodzi o Biskupce pod Wrocławiem. – Jesteśmy na dobrej drodze w stosunku do tego, że dwa lata temu temat nie istniał – przekonywał Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej