RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Z Warszawy do Wrocławia w 37 minut? Hyperloop może powstać w Polsce

Hyperloop może powstać w Polsce (fot. twitter.com/tecoreviews)
Hyperloop może powstać w Polsce (fot. twitter.com/tecoreviews)

Najnowsze

Popularne

Polska awansowała do grona dziewięciu krajów, w których mógłby powstać nowoczesny środek transportu, jakim jest Hyperloop. Specjalny tor dla kolei przyszłości miałby połączyć Warszawę i Wrocław, a podróż na tej trasie trwałaby zaledwie 37 minut – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Podróże hyperloopem coraz bliżej. Zobaczcie, co to takiego

To urządzenie może odmienić podróżowanie. Ruszyła budowa rewolucyjnego środka transportu, kabiny szybszej od samolotu – informuje „Rzeczpospolita”....

zobacz więcej

Konkurs „Global Challenge” na projekt trasy, którą miałby przejechać pierwszy w Europie superszybki pociąg, zorganizowała firma Hyperloop One.

Realizuje ona ideę Elona Muska, dyrektora m.in. Tesli i SpaceX, skonstruowania nowoczesnego środka transportu przeznaczonego do przemieszczania się na niewielkie odległości.

Ma on wykorzystywać podciśnienie, dzięki któremu za pomocą kapsuł w specjalnych tunelach można się poruszać z prędkością nawet 1200 km/h.

Wśród tras zakwalifikowanych do finałowej dziewiątki znalazła się polska propozycja. Chodzi o połączenie Warszawy i Wrocławia.

Długość trasy wynosi 415 km. Gdyby Hyperloop udało się zrealizować na zaproponowanej przez nas trasie, to podróż z Warszawy do Wrocławia zajęłaby zaledwie 37 minut, a ze stolicy do Łodzi jechalibyśmy jedynie 6 minut.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej